Od 1.10. máme otevřeno pondělí - pátek 10:00 - 18:00 a v sobotu 10:00 - 15:00.

Od 1.10. máme otevřeno pondělí - pátek 10:00 - 18:00 a v sobotu 10:00 - 15:00.

Povinná výbava na motorku

26. 4. 2020

čas čtení: 4 min.

Povinnou výbavou motorového vozidla se rozumí nástroje nebo doplňky předepsané k tomu, aby mohlo být vozidlo považováno za způsobilé k provozu na pozemních komunikacích. Povinná výbava je určena vyhláškou 341/2014 Sb.. Povinná výbava musí být ve vozidle přítomna kdykoliv, kdy je vozidlo provozováno na pozemních komunikacích.

 

Povinná výbava motocyklu musí obsahovat:

Dle zákona lze u motocyklu používat malou motolékárničku, která se od velké autolékárničky liší nejen velikostí, ale i obsahem. Motolékárnička nesmí mít prošlou expirační lhůtu u jednotlivých částí a musí obsahovat následující:

 

Doporučenou výbavu motorového vozidla představují nástroje, díly nebo doplňky, které nejsou povinné k provozu na pozemních komunikacích. Jedná se pouze o doplňkovou výbavu pro drobné opravy v provozu.

 

Doporučená výbava motorového vozidla je rozmanitá. My jsme dali dohromady to nejdůležitější, co se vám na cestách může hodit:

Rozšířená doporučená výbava motorového vozidla je spíše pro cestovatele na delší cestu:

 

 Tým Motozem Vám přeje spoustu šťastně najetých kilometrů!

 

 

 

Sdílejte

Odeslat článek emailem
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku