Kód produktu: KNIGNCND
Nakupte u nás ještě za 999 Kč a získejte dopravu zdarma. Dárek zdarma při nákupu nad 2 000 Kč.
Inspirativní příběh první Češky, která dojela nejtěžší závod světa.
„Když se člověk rozhodne a něco si přeje, věnuje svému snu veškeré úsilí, nemrhá pak svým časem a energií, i kdyby se nedostal až ke kýženému konci. V každý moment té cesty na tom bude líp, než kdyby se do ní vůbec nepustil.“
Gábina Novotná uspěla v naplnění svého vysněného cíle. Stala se první českou ženou, která dojela na motorce nejnáročnější rally závod světa, slavný Rally Dakar. To se jí povedlo až na druhý pokus, protože poprvé ji zastavilo nepříjemné zranění. Celá cesta k cílové rampě však byla daleko od jednoduché. Byla plná bolesti a těžkostí.
Tato kniha se však nezaměřuje pouze na samotný závod. Místo toho vypráví příběh všeho, co před ním předcházelo, začínajíc od okamžiku, kdy se učitelka jazyků a překladatelka rozhodla, že se vydá na tuto úžasnou výzvu. Měla jen minimum zkušeností s motorkou a neznala svět vrcholového sportu. Nepodporovali ji sponzoři a její bankovní účet byl skoro prázdný. Vše nasvědčovalo tomu, že jí to nemůže vyjít. A přesto! Výzva jménem Dakar přinesla mnoho problémů, ale Gabča neprojevila ani vteřinu lítosti nad svým rozhodnutím. Navzdory všem negativním okamžikům a nepříjemnostem, kterým čelila, prošla vnitřním posunem a potkala řadu úžasných lidí. Navždy si pamatuje neopakovatelné okamžiky, které zažila. Tento neuvěřitelný příběh mladé ženy, která může být nazvána trochu šílenou, ukazuje, že nadšení a odhodlání mohou dělat zázraky. Je však cílová rampa nejsledovanějšího závodu světa konec, nebo se dočkáme nečekaného zvratu?