Zabezpečení motorky

2. 8. 2022

čas čtení: 12 min.

Pokud máte dilema, jakou ochranu zvolit pro svou jednostopou krásku, přinášíme Vám přehled vychytávek pro zabezpečení. Každý majitel motocyklu musí chtě nechtě tuto otázku řešit. Bohužel žádné zabezpečení není dokonalé, přesto přinášíme přehled produktů z našeho sortimentu, díky kterým můžete krádeži minimálně předejít, případně odcizení ztížit.

 

 

Můžete si vybrat mechanické zabezpečení pomocí řetězu, zámku na kotoučovou brzdu, elektronického motozámku na kotoučovou brzdu s alarmem nebo jednoduchý imobilizér, který už má většina nových motorek ale montován od výroby. Všechno samozřejmě záleží podle nastaveného rozpočtu.

 

Řetězový zámek

Žádnému motorkáři by neměl chybět řetězový zámek. Samozřejmě ale není zámek jako zámek. Pro zabezpečení motocyklu je vhodné použít kvalitní zámek z tvrzené oceli s ochranným pláštěm, který odolá jakýmkoliv pokusům o přeřezání, stejně jako extrémním teplotám.

Váš řetězový zámek by měl disponovat speciálním uzamykacím systémem, který nebude možné odvrtat ani vytrhnout. Při zabezpečení motorky pomocí řetězového zámku myslete také na to, že je potřeba ho druhým koncem připoutat k nějakému těžkému předmětu nebo zabetonovanému ocelovému oku. Zároveň by měl zámek celou svou plochou viset ve vzduchu, abyste případnému zloději ztížili manipulaci s ním.

 

Kotoučový zámek

Kotoučový zámek představuje speciální zámek, který se umisťuje na přední kolo motorky a zabraňuje v jízdě. Oproti řetězovému zámku je jeho výhodou skladnost a nižší hmotnost. Na druhou stranu není sám o sobě tak účinný, protože motorku lze i s ním přenést. Proto je tento typ zabezpečené vhodný spíše při parkování na frekventovaných místech nebo motosrazech.

Kotoučové zámky se často prodávají se zabudovaným alarmem, který při neoprávněné manipulaci s motorkou spustí zvukový signál.

 

Zámky s alarmy

Moto alarm je samozřejmě možné pořídit nejen jako součást kotoučové brzdy, ale také samostatně. Pro co nejlepší zabezpečení motorky vybírejte alarm s otřesovými čidly a čidly pro snímání zatížení sedadla, která Vás na zvolený mobilní telefon informují o tom, že někdo neoprávněně manipuluje s Vaším motocyklem či na něj nasedne.

I ty nejlevnější alarmy na zabezpečení motorky mají dnes zabudovaný imobilizér. Ty dražší vám pak nabídnou i čidlo, které hlídá vstup do zapalování, a funkci dálkového vypnutí motoru pro případ, že by zloděj imobilizér překonal.

 

Zabezpečení motorky pomocí GPS

K zabezpečení Vašeho motocyklu proti krádeži pomohou také moderní technologie v podobě GPS lokátorů. Ty Vás budou informovat pomocí SMS nebo mobilní aplikace v případě neoprávněné manipulace s motorkou.

Pokud by došlo ke krádeži, budete díky nim moci sledovat pohyb a aktuální polohu motorky.

 

 

Nezapomeňte na zabezpečení motorky v garáži

Často se stává, že je zabezpečení motorky na cestách promyšlené do posledního detailu, ale na ochranu před krádeží z garáže motorkář zapomene.

Garáže bývají samy o sobě velmi slabě zabezpečené a tudíž se často stávají lehce dobytným cílem zlodějů, kteří sem míří mimo jiné právě i pro motorky. Nejlepší způsob, jak zabezpečit motorku uvnitř garáže, představují mechanismy typu X Safety Box. Ty lze navrtat téměř do každého materiálu, od dřeva přes kov až po cihly. Motorku k nim pak připevníte kvalitním řetězovým zámkem, o kterém byla řeč na začátku článku. Tímto mechanismem lze navíc zabezpečit nejen motorku, ale i jiné cenné předměty jako například drahá jízdní kola či sekačky, takže se Vám investice do něj rozhodně vyplatí.

Nezapomeňte si stejný mechanismus opatřit i do nákladního prostoru svojí dodávky, pokud motorku často převážíte autem. Právě převozní dodávky totiž představují podobnou slabinu jako garáže a jsou proto zloději často vyhledávané.

Sdílejte

Odeslat článek emailem

Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Google zásady ochrany osobních údajů, smluvní podmínky.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku