E-shop funguje v běžném provozu 
Prodejny MotoZem fungují jako výdejní místa 

E-shop funguje v běžném provozu 
Prodejny MotoZem fungují jako výdejní místa 

Zavazadla na moto

Vyrážíte na cesty? Určitě si budete chtít vzít s sebou nespočet důležitých a nezbytných věcí. K tomu slouží zavazadla na motorku. Do nich uskladníte vše potřebné pro cestování na motorce. Vybírejte podle velikosti své motorky, najděte si přesně to, co potřebujete. Pokud máte v plánu delší výlety na motorce, moto zavazadla patří mezi hlavní vybavení. Přijdou vhod i pro kratší cesty a projížďky. Zavazadla se vyrábí v rozmanitých tvarech, velikostech i zaměření.

 

Batohy na motorku

Moto-batohy jsou velmi praktická zavazadla, která není třeba připínat na motocykl. Mohou mít rozšiřitelný objem, jsou voděodolné a mají několik kapes. Bývají vybaveny rovněž páteřovým chráničem a reflexními prvky.

 

Motobrašny

Brašny na motorku se mohou podobat motokufrům nebo jsou konstruovány jako motovaky či motoválce. Vyrábí se z textilních syntetických materiálů a z kůže, jsou lehké a mívají rozšiřitelný objem.

➢  Boční brašny na moto mohou být upevněny přes sedlo s použitím podpěr nebo na trubkové nosiče.

➢  Horní moto brašny se upevňují na zadní nosič nebo na sedlo spolujezdce.

➢  Motovaky a motoválce mají obvykle dobrou voděodolnost a uchytíte je na zadní sedlo, nosič i přední vidlici.

 

Motokufry

Kufry na motorku vytváří uzamykatelný úložný prostor. Hliníkové kufry na motorku jsou odolnější a hodí se proto na terénní stroje. Naopak plastové moto kufry mají aerodynamické tvary, váží méně a jsou tak vhodné pro silniční motocykly. Podle umístění se motokufry dělí na boční a horní.

➢  Boční motokufry pojmou větší náklad, většinou se prodávají v párech. Pro boční kufry na moto je nutné dokoupit držáky bočních kufrů vhodné pro daný typ motocyklu.

➢  Horní motokufr (topcase) využijete pro uložení přilby a dalších předmětů. Topcase se montuje na plotnu upnutou na zadní nosič. Lze na něj namontovat nosič na víko kufru, opěrku na motokufr či brzdové světlo.

Montážní sady pro motobrašny, motokufry a tankvaky je třeba vybírat rovněž podle značky motocyklu.

 

Motokapsičky
Moto kapsičky jsou vlastně menší motobrašny pro uložení peněženky, klíčů či dokladů. Moto kapsičky se upevňují kolem stehna.

 

Montážní sady a příslušenství

Mezi montážní sady patří plotny pro kufry na motorku, montážní sady pro horní motokufry, trubkové nosiče a podpěry pro boční kufry a brašny na motorku nebo montážní sady pro tankvaky. Příslušenství obsahuje zejména gumové upínače zavazadel, ráčnové popruhy aúložné boxy.

 

Tankvaky

Jedná se o zavazadlo, které se připevní na nádrž motocyklu, čímž vznikne snadno přístupný úložný prostor. Podle uchycení se dělí na tankvaky s popruhy, magnetické tankvaky a tankvaky s upínáním na víčko nádrže.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku