Od 1.10. máme otevřeno pondělí - pátek 10:00 - 18:00 a v sobotu 10:00 - 15:00.

Od 1.10. máme otevřeno pondělí - pátek 10:00 - 18:00 a v sobotu 10:00 - 15:00.

Na podzim kolem MotoZemě

19. 9. 2022

čas čtení: 12 min.

Zpříjemněte si nadcházející podzimní dny skvělou MOTOVYJÍŽĎKOU SE SOUTĚŽÍ! Postarali jsme se o přípravu pestré trasy, kde na Vás čekají vyhlášené památky i opomíjené krásy v těsné blízkosti druhého největšího města v republice.

Užijete si parádní asfalt, zajímavé zastávky jako stvořené pro fotku i cenově výhodné moto nákupy. U nich ostatně celá trasa začíná. V MotoZemi Modřice u Brna jsme si pro vás připravili atraktivní akce na moto výbavu i doplňky a náhradní díly.

Proto neváhejte, oblečte si bundu na motorku (pokud nemáte, koupíte v MotoZemi), nasaďte přilbu, rukavice a pevné boty a vyrazte za námi na adresu Masarykova 118, Modřice.

 

 

 

GPX

Znáte jeskyni Výpustek?

První zastávka je naplánovaná doslova zpět do 40 tisíc let staré minulosti. Jeskyně Výpustek patří mezi nejvýznamnější jeskynní systémy oblíbeného Moravského krasu. Tady se v letních dnech opravdu zchladíte, otevřeno je ale celoročně. V podzimních měsících do 14:00 (do konce září až do 16:00) kromě pondělí, od října až do konce března je zavřeno. Na prohlídku Výpustku si vyhraďte aspoň hodinku a půl, garantujeme vám, že za symbolické vstupné 170,- to doopravdy stojí za to!


Kouzelné Josefovské údolí

Na svém výletě nesmíte vynechat ani Starou huť u Adamova, jež se nachází právě v Josefovském údolí, ve střední části Moravského krasu. Tady se vrátíte taky o pár set let zpátky, konkrétně do éry hutnictví. Stačí zvolit správný úhel a vychutnat si perfektní fotky s pecí nebo originálním zátiší starého mlýnu, pily a hutě. Časově se vlezete do hodinky i s procházkou do údolí Křtinského potoka. Do konce října se sem dostanete od úterý do neděle do 17:00 hodin.

 

Zábava pro děti, kterou ocení i dospělí

Tak by se dal popsat zcela netradiční výklad muzejní expozice Větrný mlýn v Rudici – na naší naplánované třetí zastávce. Chráněný objekt disponuje sbírkou barevných odrůd křemenů a unikátní kolekcí rudických geod. Tady se toho dozvíte skutečně hodně, navíc si můžete nějaký jedinečný suvenýr koupit. Součástí muzea jsou toalety a občerstvení. Do konce října je zde otevřeno každý den do pěti odpoledne, v chladnějším listopadu a prosinci se sem dostanete pouze o víkendu.

 

M jako Macocha

Turisty vyhledávaná propast Macocha na naší trase rozhodně nesmí chybět. Na Macoše jsou k dispozici dvě vyhlídky, které sice nejsou úplně pro slabší povahy trpící závratěmi, nicméně vám umožní vychutnat si propast a její dno pohledem z 92 metrů vysoké vyhlídky. Horní a dolní vyhlídka nejsou zpoplatněny, cena za prohlídku Macochy je součástí vstupného do Punkevních jeskyní. Za podzimního počasí si tady užijete romantické procházky i impozantní focení v divoké přírodě.

 

Trocha kultury na závěr

V okolí Brna se nachází kromě zajímavých jeskyní, propastí a muzeí i hrad Veveří. Jedná se o jeden z nejrozsáhlejších moravských hradních areálů, jehož vznik se odhaduje na přelom 12. a 13. století. Dříve lovecký hrad dnes skrývá zajímavé expozice, opravený most se sochami světců či repliky tyčových zbraní.

Dobře se tady najíte ve dvou bistrech a snadno zaparkujete nad i pod hradem a to zdarma. Výhodou je, že si hrad Veveří můžete vychutnat volnou prohlídkou bez průvodce a stejně tak si zaplatit dva různé okruhy.

Ten první obsahuje reprezentační místnosti v prvním patře, kde je soukromé apartmá mladého hraběte, jídelna, salony k reprezentaci a nakonec i vyhlídková terasa s nádhernými výhledy do okolních Podkomorských lesů. Druhý okruh je přístupný od 15 let a umožní vám nahlédnout do sklepních, půdních i gotických prostor, dozvědět se maximum informací z historie a architektury a prohlédnout si hospodářské zázemí hradu. Připravte se ale na to, že tento okruh je náročnější a vyplatí se mít opravdu pohodlnou obuv na motorku.

 

Starý Masarykův okruh

Naše vyjížďka by se neobešla bez ikonického starého Masarykova okruhu. Adrenalin si užijete ve Farinově zatáčce, která by možná byla jenom úsekem silnice s označením III/3842, jenže před 19 lety tady havaroval budoucí mistr světa formule 1. Je jiná, má své kouzlo a určitě vás nadchne.

Cestou projedeme ještě okolo brněnské přehrady; tady se můžete stavit na odpolední wellness, eventuálně otužilci se mohou smočit přímo v přehradě a na závěr se na vás těšíme opět v MotoZemi, kde jsou usměvavý personál, výtečná káva a široký sortiment samozřejmostí.

Sdílejte

Odeslat článek emailem
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku