Bezpečnost na silnicích aneb vidět a být viděn!

Bezpečnost na silnicích aneb vidět a být viděn!, Akce

Sezóna je již v plném proudu a spousta z Vás si užívá pohodové cestování plnými doušky. V žádném okamžiku byste však neměli zapomínat na svou bezpečnost, kterou můžete zvýšit díky ochranným prvkům v podobě reflexních a fluorescenčních oděvů a doplňků.


Motorkáři jsou zvlášť zranitelní účastníci silničního provozu, proto je užití fluorescenčních doplňků oblečení nejen žádoucí, ale rovněž chvályhodné. Tyto prvky Vám samozřejmě nezajistí stoprocentní bezpečnost, ale rapidně zvýší Vaši šanci být vidět.


Kombinéza nebo bunda reflexní barvy je ideální volbou. Dá se použít přes jakékoliv moto-oblečení a Vy tím zvýšíte nejen požitek z jízdy, ale rovněž svou bezpečnost. Pokud nejste příznivcem bund nebo vest v reflexních barvách, existuje varianta v podobě reflexních prvků na kolena, elestických opasků nebo šlí. V současné době většina oblečení pro motorkáře rovněž disponuje již zapracovanými reflexními prvky zvyšujícími bezpečnost a viditelnost. Pokud cestujete se spolujezdcem, samozřejmostí by měly být reflexní prvky u Vás obou.


Myslete na to, že musíte být vidět nejen Vy, ale i Vaše motorka. Správně a dobře fungující osvětlení Vaší motorky patří k základu během celého roku.


Fluorescenční (nebo také signální) materiály mají výraznou, obvykle výrazně žlutou, zelenou či oranžovou barvu, díky níž je materiál zřetelně vidět už z velké dálky.  Oproti tomu reflexní prvky samy o sobě nijak výraznou barvu nemají (většinou jsou bílé nebo šedé) a za běžného denního světla si jich na oděvu možná ani nevšimnete. Reflexní materiály fungují na principu klasických odrazek - jejich výhoda se tedy projeví až ve tmě nebo při zhoršené viditelnosti, kdy odrážejí paprsky světla třeba z reflektoru automobilu. Reflexní materiály totiž mají za úkol světlo v co největší míře odrážet zpět ke zdroji. Díky reflexním prvkům mnohonásobně zvýšíte svou bezpečnost a předejdete případným nepříjemnostem na cestách. Zvyšují totiž Vaši viditelnost na několik desítek, někdy i stovek metrů.

Zobrazit celý text
Upřesnit parametry
34
1 459
Cenové rozmezí:
Skladem
Nalezen 1 produkt
Nalezen 1 produkt


GoPay
Motozem.cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku